• Drogi Rodzicu!

Jeśli Twoje dziecko wykazuje trudności:

• w skupieniu uwagi podczas wykonywania ćwiczeń, zadań a nawet zabawy;
    • często zmienia zabawę;
    • nie kończy rozpoczętej czynności;
    • zapomina, co miało zrobić;
    • nie jest w stanie zapamiętać i wykonać trzech, a nawet dwóch występujących po sobie poleceń, czynności;
    • podczas rozmowy rozgląda się, błądząc wzrokiem;
    • przeciąga w czasie wykonywanie codziennych czynności, takich jak ubieranie, toaleta, jedzenie posiłków;
    • gubi rzeczy, nie pamięta gdzie je odłożyło;
    • ma kłopoty z zapamiętywaniem wierszy, piosenek a w późniejszym wieku – z nabywaniem umiejętności szkolnych;
    • jest stale w ruchu;
    • ma kłopot z czekaniem na swoją kolej;
    • emocje dziecka bywają bardzo różne;
    • reaguje impulsywnie w sytuacji frustracji…..

Dziecko z nadpobudliwością przypomina postać Tygryska z Kubusia Puchatka. Jest wesołe, pozytywnie nastawione do świata, odważne, głośne i twórcze, chętne do zaangażowania swojej energii w jakieś działanie. Pomóżcie dzieciom tą energię dobrze spożytkować, pomóżcie odkryć jego talenty.

W takim przypadku sprawdzi się zastosowanie uniwersalnej zasady:

KOCHAĆ DZIECKO I OKAZYWAĆ MU SZACUNEK POPRZEZ DOCENIANIE JEGO MOCNYCH STRON I WSPIERANIE GO W SŁABSZYCH OBSZARACH.

Warto sięgnąć po broszurkę z „Projektu Tygrysek” –

Co pomaga Tygryskowi a co mu przeszkadza?