Dzisiaj nasze przedszkolaki brały udział w Niebieskich Igrzyskach organizowanych w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Zaśpiewaliśmy hymn Niebieskich Igrzysk, przeprowadziliśmy sportowe konkurencje, odbijaliśmy niebieskie rączki tworząc duże serca. Oglądaliśmy również filmik edukacyjny skierowany do najmłodszych dzieci, pokazujący im, jak mogą doświadczać świat osoby w spektrum autyzmu.

Celem dzisiejszego jakże ważnego dnia jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu.

• MARCOWE URODZINKI

Urodzinki marcowe!

Wszystkiego najlepszego dla naszych przedszkolaków, samych radosnych dni i spełnienia marzeń!

Gr 1 Justynka i Oliwka

Gr 2 Karolek

Gr 3 Kacperek i Filipek

Gr 4 Marcelinka i Franio

• ŚNIADANIE WIELKANOCNE

W naszym przedszkolu odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne. Na stołach nie mogło zabraknąć jajka, baranka, babki wielkanocnej, stroików świątecznych. Ksiądz Prałat Jan Kudłacz pomodlił się wspólnie z dziećmi i pracownikami przedszkola, po czym poświęcił przygotowane pokarmy. Ten dzień był wyjątkowy. Złożyliśmy sobie wspólnie życzenia świąteczne i usiedliśmy do stołu kosztować pysznego śniadania.

Spotkanie przy wspólnym stole sprawiło dzieciom wiele radości.

• DZIEŃ KOLOROWYCH SKARPETEK

Dnia 21 marca przypada pierwszy dzień kalendarzowej wiosny.

To także Światowy Dzień Zespołu Downa, nazywany inaczej Dniem Kolorowej Skarpetki. Zespół Downa to choroba, która jest wynikiem obecności trzeciego chromosomu w 21 parze.

Zakładając 21 marca niedopasowane i kolorowe skarpetki, wspieramy i budujemy świadomość społeczeństwa na temat zespołu Downa.

Kolorowe skarpetki na naszych stopach były wyrazem radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa

• WITAJ WIOSNO!

WITAJ WIOSNO!

W dniu dzisiejszym przedszkolaki wykonały ciekawe zadania podczas gry terenowej w poszukiwaniu oznak wiosny. Wszystkie dzieciaki poruszały się po kwiatkach zgodnie z kolorem swojej sali, poszukując zagadek oraz pogubionych kartek z kalendarza Pani Wiosny. Na dużej sali czekały ostatnie zadania do wykonania przez każdą z grup. Pszczółki odbijały rączki na kartkach papieru - skrzydełka dla pszczół i motyli. Misie ozdabiały Marzannę, Mali Odkrywcy układali puzzle przedstawiające piękną Panią Wiosnę, Bystrzaki mieli za zadanie rozwiązać krzyżówkę oraz odkodować obrazek. Zaśpiewaliśmy wspólnie wiosenne piosenki i wyruszyliśmy na spacer ostatecznie pożegnać zimę a przywitać piękną i słoneczną wiosnę! :)

• WYJAZD DO TEATRU

Wyjazd do teatru im. L. Solskiego w Tarnowie na spektakl

"Jaś i Małgosia", który bardzo podobał się naszym przedszkolakom.

• DZIEŃ KOBIET

Z okazji Dnia Kobiet życzymy pogody ducha, spełnienia

pragnień, samych cudownych chwil, miłości,

zrozumienia i dobrych przyjaciół.

Pamiętajmy - jesteśmy wysarczające!

• OPOWIEŚCI Z KRAINY VESNY

• W naszym przedszkolu odbyły się warsztaty organizowane przez Krainę Vesny.

Panie opowiadały naszym przedszkolakom jak przeżyć przygodę w zielonej przestrzeni Anczykówki.

Przybliżyły dzieciom region Pogórza Wiśnickiego oraz zachęcały do odkrywania okolicznej przyrody.

• BAL KARNAWAŁOWY

• Jak co roku, tradycyjnie w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Przedszkolaki zaprezentowały swoje piękne karnawałowe stroje! Były tańce, wspólne zabawy i dużo radości!

Dziękujemy Radzie Rodziców za słodki poczęstunek :)

• REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA 2024/2025

Zapraszamy rodziców do zapisów swoich dzieci do naszego przedszkola. Rekrutacja trwa od 9.02 do 16.02.2024 r. Wnioski dostępne są w zakładce do pobrania oraz u dyrekcji przedszkola.

• URODZINY STYCZNIOWE

Wszystkiego najlepszego, dużo uśmiechu, radości oraz spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń dla solenizantów:

"PSZCZÓŁKI" - Julcia S.

"MISIE" - Ewelinka D., Karolinka D.

"MALI ODKRYWCY " - Blanka J.

Wnuki uwielbiają spędzać z Wami czas dlatego z utęsknieniem oczekiwały Waszej wizyty w przedszkolu.

Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za przybycie i nagradzanie gromkimi brawami wszystkich występów.

Nauczycielom dziękujemy za przygotowanie montażu słowno-muzycznego oraz pięknych tańców, rodzicom za upieczone placki oraz Radzie Rodziców za przygotowanie ciast, kawy i herbaty dla dziadków.

• "100 BAJEK JANA BRZECHWY"

Wielki sukces naszych przedszkolaków w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. "100 bajek Jana Brzechwy." Gratulacje za zajęcie I miejsca dla Kordianka Czchowskiego, III miejsca dla Marysi Bartusiak oraz wyróżnienie dla Alinki Sachy.